Oddziały blisko Ciebie: Tarnowskie Góry | Piekary Śląskie | Radzionków I Ruda Śląska
Infolinia: +48 666 950 382
CENTRUM MEDYCZNE HUGCARE
Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie
Zaświadczenie psychologiczne po terapii
Zaświadczenie WWR: wizyta u neurologa + wydanie zaświadczenia
Zaświadczenie do cesarskiego cięcia wraz z wizytą (psycholog decyduje czy wystarczy jedna wizyta czy potrzeba więcej)
Zaświadczenie do operacji bariatrycznej wraz z wizytą (psycholog decyduje, czy wystarczy jedna wizyta czy potrzeba więcej)
Zaświadczenie do adopcji wraz z wizytą (psycholog decyduje, czy wystarczy jedna wizyta czy potrzeba więcej)
Zaświadczenie do wydłużonego czasu na maturze wraz z wizytą (psycholog decyduje, czy wystarczy jedna wizyta czy potrzeba więcej)
Decyzja o adopcji to niezwykle ważny krok, który otwiera nowe możliwości zarówno dla dziecka, jak i rodziców adopcyjnych. To akt miłości, odwagi i odpowiedzialności, który zmienia życie na lepsze. W procedurze adopcyjnej, oprócz formalności prawnych, kluczowe jest także dobrostan psychiczny przyszłych rodziców. W Centrum Medycznym HugCare oferujemy profesjonalne wsparcie psychologiczne oraz wydawanie zaświadczeń wymaganych w procesie adopcji. Naszym celem jest, aby każdy krok tej wyjątkowej podróży przebiegał w atmosferze zrozumienia i troski.
Adopcja dziecka – czy to kilkuletniego, czy adopcja niemowlaka – jest procesem, który wiedzie przez liczne formalności i konieczność spełnienia określonych wymogów. Cały proces trwa minimum rok (w wyjątkowych sytuacjach bywa przyśpieszany – np. wtedy, gdy planowana jest adopcja niemowlaka, aby maleństwo jak najszybciej trafiło do kochającego domu i by zminimalizować wpływ przebywania w placówce opiekuńczej na jego dalsze życie).
Odpowiedź na pytanie “jak adoptować dziecko” jest złożona.
Sam proces adopcyjny jest łatwo zapoczątkować: wystarczy udać się do ośrodka adopcyjnego i zarejestrować się jako kandydat na rodzica. Właściwą drogę do adopcji dziecka początkuje z reguły wizyta pracownika socjalnego u przyszłych rodziców, oraz ich rozmowa z kilkuosobową komisją kwalifikacyjną. W jej trakcie ocenia się, czy w sytuacji życiowej i materialnej kandydata/kandydatów na rodziców jest możliwa adopcja. Definicja obowiązująca w Polsce mówi, że przyszli opiekunowie muszą mieć stałe źródło dochodów i odpowiednie warunki materialno-mieszkaniowe, a także być ludźmi dojrzałymi emocjonalnie, którzy będą w stanie zaspokajać złożone potrzeby dziecka po trudnych przeżyciach. Ponadto, jeśli adopcja dziecka jest planowana przez parę, to staż ich związku powinien wynosić minimalnie 5 lat. Jeśli kryteria te są spełnione, a kwalifikacja wypadnie pozytywnie, komisja wydaje pozytywną opinię, czyli kluczowe i niezbędne zaświadczenie do adopcji dziecka.
Nie ma restrykcyjnych wytycznych, które określałyby, od ilu lat można adoptować dziecko: prawo mówi po prostu, że adopcyjni rodzice muszą być pełnoletni. Co jednak ważniejsze – jednocześnie nie mogą być starsi od adoptowanego dziecka więcej, niż 40 lat. Oznacza to, że w przypadku osób po 40. nie jest możliwa adopcja niemowlaka ani malutkich dzieci. Polskie prawo dopuszcza także przysposobienie wyłącznie małoletnich: adopcja dziecka jest możliwa od urodzenia aż do ukończenia przez nie 18. roku życia. W naszym kraju nie jest możliwa prawna adopcja dziecka dorosłego.
Adopcja pełna – najpowszechniejszy model adopcji w Polsce. Oznacza przejęcie przez rodziców adopcyjnych władzy rodzicielskiej i pełnej odpowiedzialności za przysposobione dziecko, a także – czym wyróżnia się adopcja pełna – prawne włączenie dziecka do rodziny osób przysposabiających
Adopcja niepełna– również wiąże się z przejęciem odpowiedzialności za dziecko i uzyskaniem pełni praw rodzicielskich. W rozumieniu prawnym dziecko po adopcji niepełnej pozostaje jednak członkiem rodziny biologicznej. Przykładowo – jest traktowane prawnie jako wnuk swoich biologicznych dziadków, a nie rodziców adopcyjnej matki czy ojca. Może mieć to znaczenie np. w postępowaniu spadkowym
Adopcja międzynarodowa– dopuszczalna w przypadku dzieci pochodzących z krajów, które mają podpisane z Polską stosowne umowy
Po przejściu przez kwalifikację, przyszli rodzice adopcyjni muszą “zebrać” pozostałe opinie i zaświadczenia. Przed tym, jak zostaniecie Państwo zapoznani z przyszłym synem lub córką i rozpocznie się “właściwa” adopcja dziecka, dokumenty muszą zostać złożone w ośrodku adopcyjnym.
Lista formalności niezbędnych do przysposobienia może się nieco różnić w zależności od charakteru placówki, w której odbywa się adopcja dziecka – zaświadczenie od proboszcza lub zaprzyjaźnionego księdza jest na przykład wymagane wyłącznie w ośrodkach katolickich. Każdy ośrodek wymaga natomiast takich dokumentów, jak:
Niezależnie od wybranego modelu adopcji zawsze wymagane jest także zaświadczenie do adopcji dziecka z poradni zdrowia psychicznego– potwierdzające, że kandydat na rodzica jest zdrowy/a i stabilny/a psychicznie.
W naszej placówce psycholog po spotkaniach z przyszłymi rodzicami może wystawić zaświadczenie, ale także wesprzeć Państwa w tej drodze do stworzenia rodziny.
Badania pokazują, że odpowiednie wsparcie psychologiczne znacząco zwiększa szanse na zbudowanie trwałej i szczęśliwej więzi z dzieckiem. Dzięki temu rodzice adopcyjni zyskują nie tylko wiedzę, ale i pewność siebie, która pomaga im sprostać wyzwaniom rodzicielstwa.
MGR PSYCHOLOGII KLINICZNEJ
Jestem psychologiem klinicznym z wieloletnim doświadczeniem w obszarze poradnictwa i diagnozy psychologicznej. W swojej pracy koncentruję się na wsparciu osób zmagających się z różnorodnymi wyzwaniami emocjonalnymi, poznawczymi i życiowymi, dbając o indywidualne podejście do każdego klienta.
Specjalizuję się również w psychologii transportu, co pozwala mi oceniać zdolności psychofizyczne kierowców i innych grup zawodowych, wymagających szczególnej sprawności psychicznej. Obecnie rozwijam swoją wiedzę i umiejętności na studiach z psychologii sądowej, co umożliwia mi lepsze zrozumienie i wsparcie klientów w kontekście prawnym.
Jako biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym realizuję opinie psychologiczne, łącząc wiedzę kliniczną z wymogami systemu sprawiedliwości. Ponadto, jestem certyfikowanym trenerem neurobiofeedback, oferując nowoczesne metody wspierania samoregulacji i poprawy funkcji poznawczych.
W mojej pracy najważniejszy jest człowiek – jego potrzeby, cele i możliwości. Serdecznie zapraszam do skorzystania z mojej wiedzy i doświadczenia.
Psycholog dla dzieci, Psycholog dla młodzieży, Psycholog dla dorosłych, Psycholog dla par, Psycholog transportu, Psycholog dla LGBT+, Psychoterapia, Terapia złości, Terapia małżeńska, Terapia depresji, Diagnoza depresji u dzieci i młodzieży, Terapia po leczeniu onkologicznym, Diagnoza zaburzeń dziecka, Test osobowości MMPI, Opinia do operacji bariatrycznej, Diagnoza zespołu Aspergera, Diagnoza ADHD - Test Conners, Kwestionariusz CDI-2, Kwestionariusz FCZ-KT, Test inteligencji Stanford Binet
Piekary Śląskie ul. gen. Maczka 5 II/4
Tarnowskie Góry ul. Piastowska 11
REJESTRACJA CZYNNA: PN-PT: 12:00 – 18:00
Telefon: +48 666 950 382
Email: kontakt@hugcare.pl
Rejestracja czynna:
PN-PT : 12.00 – 18.00
Oddziały czynne:
PN-PT : 08.00 – 20.00
Centrum Medyczne HugCare oferuje kompleksowe wsparcie psychologiczne i zdrowotne dla rodzin, łącząc usługi psychologii, terapii, dietetyki oraz fizjoterapii w przyjaznej atmosferze. Zapewniamy holistyczne podejście do zdrowia w Tarnowskich Górach, Piekarach Śląskich, Radzionkowie i Rudzie Śląskiej.
Realizacja SPECTRUM MARKETING | 2025