WWR

Zaświadczenie lekarskie do wczesnego wspomagania rozwoju

Komu przysługuje WWR?
Gdzie odbywają się zajęcia WWR?
Jak uzyskać opinię?

WWR-Wczesne Wspomaganie Rozwoju-gdzie się udać??

Wczesnym wspomaganiem rozwoju obejmowane są dzieci niepełnosprawne oraz ich rodziny od chwili stwierdzenia u dziecka niepełnosprawności do rozpoczęcia nauki w szkole.
Podstawą do objęcia dziecka jest opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju wydana przez zespół orzekających działający w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju mogą być organizowane w publicznych i niepublicznych: przedszkolach i szkołach podstawowych, w tym specjalnych, innych formach wychowania przedszkolnego, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, specjalnych ośrodkach wychowawczych, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w tym poradniach specjalistycznych, w których powołano zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Jak uzyskać opinię o Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka (WWRD)

Udaj się z dzieckiem do lekarza specjalisty : neurologa/ lekarza rehabilitacji/ ortopedy/ laryngologa/ okulisty/ psychiatry. Lekarz wydaje ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE stwierdzające opóźnienie/zaburzenie/ niepełnosprawność, które jest podstawą do wydania opinii o Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka (WWRD) . Konieczne jest, aby lekarz wyszczególnił rodzaj zaburzenia / niepełnosprawności oraz stwierdził potrzebę wczesnego wspomagania rozwoju ze względu na jedną lub kilka następujących przyczyn:

Opóźniony lub zaburzony rozwój psychoruchowy
Niepełnosprawność ruchową w tym z afazją
Niepełnosprawność intelektualną
Niepełnosprawność sprzężoną (kilka niepełnosprawności równocześnie)
Autyzm i Zespół Aspergera
Zaburzenia wzroku, słuchu, mowy

Udaj się do Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (rejonizacja- sprawdź pod opieką, której poradni Publicznej znajduje się przedszkole Twojego dziecka lub według adresu zamieszkania).

Zgłoś dziecko na diagnozę. Wypełnij wniosek o wydanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Dołącz do wniosku dokumenty (ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE stwierdzające potrzebę wczesnego wspomagania rozwoju, wcześniejsze opinie psychologiczne lub pedagogiczne – jeżeli są, dokumenty medyczne). Poradnia powinna w ciagu 30 dni od złożenia wniosku wydać opinię.

Jeśli potrzebujesz zaświadczenia lekarskiego- zgłoś się do nas. Szybkie terminy gwarantowane.

Wczesne wspomaganie

Czy wiesz, że wczesne wspomaganie rozwoju może znacząco zwiększyć szanse dziecka na pełne wykorzystanie jego potencjału? Badania pokazują, że odpowiednia stymulacja w pierwszych latach życia wspiera rozwój mózgu i buduje solidne podstawy do nauki, emocji i relacji społecznych w przyszłości.

UMÓW WIZYTĘ
Scroll to Top