Psycholog online

diagnozowanie i terapia dorosłych

HugCare

Czy pomoc psychologiczna przez internet jest tak samo skuteczna?

Według badań naukowych nie ma różnicy w skuteczności między psychoterapią w formie online, a tą w gabinecie. Bez względu na to jaką formę pomocy wybierzesz, ważna jest Twoja relacja z psychoterapeutą, emocje i wymiana myśli. Jeśli masz wątpliwości co do formy spotkań, zawsze możesz omówić je ze swoim specjalistą. Razem zdecydujecie, czy wybrana forma pomocy jest dla Ciebie odpowiednia. Warto pamiętać, że terapia online jest również dobrą alternatywą, jeśli z jakichś powodów nie możesz uczestniczyć w spotkaniach w tradycyjnej terapii lub gdy nie masz możliwości otrzymania wsparcia w miejscu zamieszkania. Psycholog online to rozwiązanie, które może być idealnym rozwiązaniem w wielu przypadkach.

Psychoterapia online: dla kogo?

Terapia psychologiczna online może być doskonałym rozwiązaniem dla osóbktóre ze względu na miejsce zamieszkania lub różne życiowe zobowiązania nie mogą sobie pozwolić na systematyczne wizyty w gabinecie psychologa. Jest to więc świetna opcja między innym dla osób, które:

Na stałe przebywają za granicą,
Dużo podróżują,
Mieszkają w małej miejscowości i nie mają dostępu do psychologa/terapeuty na miejscu,
Mają pod stałą opieką dziecko lub osobę starszą, i z tego powodu nie mogą wychodzić z domu na dłużej,
Są bardzo zapracowane, a zdalna forma terapii pozwala im zaoszczędzić czas na dojazdy.
Niektórzy uważają również, że psychoterapia online jest zwyczajnie wygodniejsza, a możliwość odbywania jej bez wychodzenia z domu sprawia, że czują się bardziej swobodnie i komfortowo.

Jak wygląda terapia psychologiczna online?

Warto wiedzieć, że terapia psychologiczna online – poza sposobem odbywania spotkań – właściwie niczym nie różni się od tradycyjnej formy terapii. Sesje terapeutyczne odbywają się zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu o stałych porach i trwają ok. 50 minut. Nasi Specjaliści we wszystkich najważniejszych i uznanych w środowisku psychologicznym nurtach terapeutycznych: psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym, systemowym, humanistycznym i integracyjnym.
Do Pacjenta należy decyzja, która forma kontaktu będzie dla niego najwygodniejsza- telefoniczna czy online; w miarę możliwości zalecamy jednak, aby sesje odbywały się z wykorzystaniem kamerki (internetowej lub Skype).

Jakie problemy są diagnozowane?

Problemy egzystencjalne: sens życia, pustka wewnętrzna
Pomoc w kryzysie
Brak motywacji
Obniżony nastrój
Stany depresyjne
Zaburzenia lękowe i ataki paniki
Budowanie relacji
Kryzysy małżeńskie
Problemy natury duchowej
Uzależnienia i współuzależnienia
DDA, DDD

Depresja potrafi się uśmiechać

Bardzo często stan depresyjny ukryty jest „za maską” uśmiechu. Osoba często prowadzi z pozoru udane życie, jednak skrywa przed otoczeniem poczucie beznadziejności, pustki i smutku.

Aby ustalić termin

Skontaktuj się z naszym Centrum Medycznym telefonicznie, mailowo lub za pomocą strony internetowej

Scroll to Top