Ocena geriatryczna
diagnostyka chorób osób starszych
Ocena geriatryczna
Diagnostyka powinna być prowadzona przez zespół specjalistów, w którego skład wchodzą: lekarz, pielęgniarka, pracownik socjalny, jak również psycholog i specjalista zajmujący się rehabilitacją.
Ocena geriatryczna
Profesjonalna diagnostyka chorób osób starszych, czyli całościowa ocena geriatryczna to: „wielokierunkowy, zintegrowany proces diagnostyczny, którego celem jest ustalenie zakresu zaburzenia dobrostanu, ustalenia priorytetów leczniczo-rehabilitacyjnych, potrzeb i możliwości zapewnienie dalszego leczenia/rehabilitacji/opieki; określenie zdolności osoby starszej do samodzielnego funkcjonowania oraz ustalenie potrzeb zdrowotnych, psychologicznych i socjalnych osoby w wieku podeszłym” (Maria Kołomecka).
Omawiany proces diagnostyczny obejmuje ocenę:
Jak wygląda diagnoza geriatryczna?
Ocena trwa około 1,5h i obejmuje zarówno spotkanie z rodziną pacjenta, jak i samym pacjentem. Otrzymujecie Państwo opinię psychologiczną, która pomoże w podejmowaniu dalszych kroków aby pomóc pacjentowi geriatrycznemu.
Psychologiczna ocena geriatryczna
jest kluczowym narzędziem w zapewnianiu kompleksowej opieki zdrowotnej dla osób starszych. Jest to proces diagnostyczny, który umożliwia zrozumienie i ocenę stanu psychicznego seniorów, identyfikację ewentualnych problemów emocjonalnych oraz opracowanie spersonalizowanych strategii terapeutycznych.